Videoreportáže z roku 2013

21.1.2014

Kraj na letošním Regiontouru

Letošní expozice Královéhradeckého kraje na brněnském veletrhu Regiontour byla zaměřena na aktivní turistiku, zejména cykloturistiku a lyžování. Nechyběla však ani speciální nabídka turistických produktů pro rok 2014. Od 16. do 19. ledna se na ploše 135 m2 představily všechny turistické regiony Královéhradeckého kraje, tedy Krkonoše, Český ráj, Orlické hory, Hradecko nebo Kladské pomezí. Spoluvystavovatelem bylo i město Hradec Králové, zoologická zahrada ve Dvoře Králové, poštovna na Sněžce a muzeum papírových modelů z Police nad Metují. Pro návštěvníky krajské expozice byla připravena celá řada zajímavostí a ochutnávek tradičních specialit z celého Královéhradeckého kraje.

18.11.2013

Stavba roku Královéhradeckého kraje 2013

Tři stavby si v letošním roce odnesly prestižní titul Stavba roku Královéhradeckého kraje 2013. Odbornou porotu nejvíce zaujala lávka pro pěší a cyklisty přes řeku Orlici u zimního stadionu v Hradci Králové, rodinný dům v Novém Městě nad Metují a rekonstrukce a přístavba hradeckého domu U Špuláků. Udělena dále byla i tři čestná uznání.

11.11.2013

Česká lesnická akademie Trutnov

Střední školu a vyšší odbornou školu navštěvuje 460 žáků, studují rozmanité obory, které se liší délkou i vstupním vzdělání. Česká lesnická akdemie v Trutnově, kterou zřizuje Královéhradecký kraj, představuje svoji nabídku vzdělávání v následujícím videu.

6.11.2013

Příprava rekonstrukce Oblastní nemocnice Náchod

Nezbytnou rekonstrukci Oblastní nemocnice Náchod, která se rozběhne nejpozději na jaře příštího roku, zaplatí ze svého Královéhradecký kraj. Vyplývá to z rozpočtového výhledu kraje, který počítá s financováním této největší krajské investice v oblasti zdravotnictví do roku 2017. Hlavní část stavby se uskuteční v letech 2015 a 2016.

11.10.2013

Nová Pasa: cesta do Broumova je bezpečnější a pohodlnější

Více než tříkilometrové stoupání Pasa, kterým řidiči cestují z Náchoda do Broumova, se dnes během odpoledne otevře po rozsáhlé rekonstrukci plnému silničnímu provozu. Historická modernizace životně důležitého úseku silnice mezi broumovským výběžkem a Náchodem tak končí. Díky rekonstrukci, která probíhala během dvou let, má nyní silnice stoupací pruhy, které ji rozšířily, a zcela moderní povrch. Cestování do Broumova je tak konečně bezpečnější a pohodlnější.

18.9.2013

Krajské dožínky letos přilákaly na hradeckou Flošnu tisíce návštěvníků

Tradiční oslavy sklizně a zemědělství Královéhradecké krajské dožínky se letos 13. a 14. září uskutečnily podruhé na prostranstvích u Flošny a před malšovickým fotbalovým stadionem v Hradci Králové. Návštěvníci viděli výstavu zemědělské techniky a hospodářských zvířat, hudební a divadelní produkce, ochutnávky regionálních potravin či dožínkové trhy. Každoročně navštěvují krajské dožínky tisíce lidí.

4.7.2013

Zoo ve Dvoře láká na Afriku jako na dlani

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové nad Labem vstoupila letos už do 67. letní sezony. Návštěvníci se mohou těšit na řadu příjemných novinek, například na novou sedmdesátimetrovou lávku ve výšce žirafích očí, obří lanový park, slevy vstupného a mnohé další.

20.6.2013

Vzniká největší střední škola se zaměřením na strojírenství

V Hradci Králové vznikne největší a nejmodernější střední škola vyučující strojírenské a technické obory v Královéhradeckém kraji. Od 1. srpna 2013 se v krajském městě totiž spojí dvě velké strojnicky zaměřené střední školy: střední průmyslová škola v Hradecké ulici sídlící na levém břehu řeky Orlice a střední odborná škola na opačném břehu řeky v Hradební ulici. O sloučení těchto dvou středních škol dnes rozhodli krajští zastupitelé.